Czechfor - Pražské legendární restaurace
since 1999


Pivovar Staropramen Praha

staropramen1staropramen2

Fantastická interaktivní prohlídka s moderní audiovizuální technikou!


Historie pivovaru Staropramen se datuje již od 1869 roku. Dnes je největším pražským pivovarem a návštěvníkům nabízí unikátní možnost prohlídky v nově rekonstruovaných prostorech návštěvnického centra, která obsahuje:
 
  • Vchod do návštěvnického centra je úplně nový a dokonale navozuje pocit, že se člověk ocitnul na nějakém staropražském náměstí.

  • Nejdříve klienti vchází do místnosti, kde na mnohých obrazovkách je promítaná historie pivovaru a informace o výrobě piva v dávné minulosti. Je zde taky historický periskop, ve kterém je možno sledovat promítání starých fotografií. Kromě toho klient má k dispozici dotykové obrazovky, kde může dle své volby prohlížet různé informace týkající se portfolia výrobků firmy Staropramen (pražského největšího světového exportéra piva).

  • Další místností je autentická historická laboratoř, kde se zrodila specifická chuť piva Staropramen a je zde také promítán digitální hologram pivovarského mistra v životní velikosti. Tato postava jakoby ožila a vypráví klientům (výklady v českém, anglickém, německém a ruském jazyce), jak byl vytvořen recept na jedno z nejvíce populárních pražských piv.

  • Později se přechází do historické varny (zde se pivo vařilo) a místnost je vybavená mnohými gigantickými obrazovkami, které jsou stylově umístěny v rámech jako starobylé obrazy. Na nich je promítán celý proces vaření piva počínaje pěstováním chmele, přes vaření, kvašení až do samotného konce výroby. Celým procesem provází klienty již nežijící pivovarský mistr, který promlouvá ke klientům skrz již zmiňované obrazovky a vysvětluje jim tajemství svázaná s výrobou piva. Je to nejenom fantastická ukázka pro oči, ale je možno zapojit i jiné smysly a vzít do ruky různé druhy chmelu (plzeňský, bavorský, karamelový a barevný).

  • Dále je možno vidět miniaturu výrobní linky.

  • Na konci je velmi populární degustace piva v nově otevřené stylové hospodě, kde je možno ochutnat ležák (specifická výroba a způsob zrání piva), nebo Granát (speciální polotmavý ležák), nebo klasický tmavý ležák atd.
 
Prohlídka pivovaru to je 50 min. zážitků pro všechny smysly :-).
 
Otevírací hodiny
Pondělí – neděle od 10:00 do 18:00 hod.
Tyto webové stránky vytvořil www.internetportal.cz.