Czechfor - Pražské legendární restaurace
since 1999


Vánoční trhy v Praze – magické období adventu

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG07.JPG08.JPG09.JPG12.JPG13.JPG14.JPG16.JPG17.JPG18.JPG19.JPG2030.JPG31.JPG32.JPG33.JPG

Již od počátku prosince, kdy je rozsvícený vánoční strom na Staroměstském náměstí přicházejí Pražané a turisté, aby obdivovali překrásnou světelnou výzdobu na vánočním stromě a taky kvůli nostalgickému zastavení se v čase, protože tak je možné chápat magickou atmosféru vánočních trhů v Praze v blízkosti největšího symbolu času – Orloje.

Tradičně je zde bohatý kulturní a hudební program pro všechny. Na hlavním podiu se nejčastěji představují chorály všech věkových kategorii z České republiky a zahraničí, které zpívají vánoční písně a koledy. Večer je pak možnost potkat (jak je vidět na fotce) umělce na náměstí, kteří hrají na kytaru a dotváří tak romantickou atmosféru.

Organizátoři jsou si dobře vědomí toho, že ne jenom duchem je člověk živý, ale důležitá je taky gastronomická část trhů. Je zde možnost vychutnat si uzenou grilovanou staropražskou šunku a zákazník si může sám vybrat jaký kousek mu odkrojí kuchař z velkého kusu masa na rožni. Je taky možnost dát si tradiční klobásu, nebo ražniči samozřejmě taky přímo grilu. Určitě doporučujeme ochutnat regionální specialitu, která se jmenuje trdelník. Jeho počátek se datuje do první poloviny 19. století. Je to těsto, které se rovnoměrně obtočí kolem válce, obalí v skořicovém cukru, mandlích a potom se taky peče na grilu. Je vidět, že Češi rádi grilují v každém ročním období J. Jsou zde taky pečené kaštany, tradiční bramboráky, nebo langoše (smažené placky potřené česnekem, kečupem a posypané nastrouhaným sýrem). Samozřejmě je zde taky nabídka svářáku, bez kterého není možné si vánoční trhy představit, ale stále populární je taky klasický grog, tedy český rum zalitý horkou vodou, nebo staročeská medovina (vařený nápoj z zkaramelizovaného cukru, medu, citronové a pomerančové kůry a s pozdějším přidáním vodky). Nechybí taky čepované pivo. A´propos dne 24.12. primátor zve všechny na zdarma rybí polévku s krutóny, kterou je možno dostat na trzích.

Předvánoční nákupy je možno učinit na svátečních stáncích a jsou zde nabízeny různé originální dárky. K vidění jsou taky ukázky starého řemesla – kovář, který před očima publika vyrábí různé středověké výrobky a ozdoby…

Seznamte se taky s velkým množstvím pražských Betlémů, které je možné obdivovat v rámci procházky po svátečně vyzdobené Praze v mnohých kostelích. Uvnitř ve většině případů najdete unikátní Betlémy s velkou tradicí.

Na Silvestra je úžasná zábava v centru Prahy, především na Václavském a Staroměstském náměstí. Všechno vrcholí o půlnoci. Lidé si navzájem přejí vše nejlepší, střílejí šampaňské a taky tisíce ohňostrojů. Vše pokračuje dne 01.01. vždy od 18:00, kdy město Praha sponzoruje velkolepý novoroční ohňostroj – velká show, kterou stojí za to vidět!

Termín: 28.11.2015 - 03.01.2016 (10:00 - 22:00 hod.)
Vstupné: zdarma 

Zveme o to více, že v období adventu nabízíme doslova nejnižší ceny hotelů z celého roku (kromě Silvestra). Zeptejte se nás na nezávaznou kalkulaci hotelu, restaurace v centru, nebo plavbu po Vltavě. Garantujeme Vám, že budete překvapeni, jak nízkou cenu můžeme nabídnout! Stačí napsat na info@czechfor.cz. V případě ubytování na Silvestra prosíme rezervovat až s ročním předstihem.

Tyto webové stránky vytvořil www.internetportal.cz.